Blog

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o rynku nieruchomości w Olsztynie? Interesuje Cię wynajem w jednym z największych miast województwa warmińsko-mazurskiego? Jeśli tak, zapraszamy do lektury naszego bloga poświęconego zarządzaniem nieruchomości w Olsztynie i okolicznych miejscowościach!

zarządca nieruchomości olsztyn

Zarządzanie najmem i wynajmem w Olsztynie

Olsztyn to największe miasto na Warmii i Mazurach, a do tego stolica województwa warmińsko-mazurskiego. W tym niewielkim, urokliwym mieście z wieloletnią tradycją znajduje się wiele ośrodków kulturalnych, oświatowych. Ponadto, od wielu lat prężnie rozwija się tu również branża przemysłowo-handlowa. Nic dziwnego, że wielu młodych ludzi decyduje się przeprowadzić do tego miasta nad Łyną, lub po prostu zostają w nim po ukończeniu studiów. W związku z rosnącą liczbą chętnych do wynajmu lub zakupu mieszkań, rynek nieruchomości zmienił się na przestrzeni kilku lat. Ogromne znaczenie w kształtowaniu się obecnej sytuacja mieszkaniowej miała również globalna pandemia koronawirusa, jednak nie tylko sytuacja epidemiologiczna wpłynęła na trendy kształtujące się już od jakiegoś czasu. W poniższym wpisie bliżej przyjrzymy się, jak wygląda zarządzanie najmem oraz wynajmem w Olsztynie, poruszymy temat wspólnot mieszkaniowych oraz podpowiemy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas udostępniania nieruchomości lokatorom. Zapraszamy!

Administrowanie nieruchomościami w Olsztynie cz. 1

Według niezależnych badań, nieruchomości, to – według Polaków – najlepsza i najbezpieczniejsza inwestycja, zaraz po złocie. Nic więc dziwnego, że nowe osiedla powstają w mgnieniu oka, a właściciele ziem decydują się na budowę domu. Najszybszy rozwój architektury można zauważyć w miastach oraz na ich obrzeżach, gdzie zmęczeni ściskiem i hałasem mieszkańcy, poszukują lokum w dobrze skomunikowanym, aczkolwiek nowoczesnym bloku. Można powiedzieć, że branża budowlana przeżywa swój złoty wiek, a na brak zleceń nie mogą narzekać ani deweloperzy, ani pracownicy fizyczni. Co więcej, obecna sytuacja na rynku nieruchomości sprzyja także powstawaniu firm zajmujących się administracją spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych. Dlatego w dzisiejszym wpisie na przykładzie jednego z miast Polski – Olsztyna – przyjrzymy się, kto może zostać zarządcą nieruchomości i jakie czekają na niego obowiązki.

Administrowanie nieruchomościami w Olsztynie cz. 2

O wspólnocie mieszkaniowej mówi się, gdy właściciele danej nieruchomości otrzymują prawo do przebywania w niej. Wszyscy razem dbają, by w wynajmowanych czy najmowanych lokalach żyło się w bezpiecznych i odpowiednich warunkach, a do tego w zgodnych relacjach sąsiedzkich. W dzisiejszych czasach coraz więcej przedsiębiorców posiada więcej niż jeden blok mieszkaniowy, czasem nawet w kilku różnych miastach. Jak więc mają poradzić sobie ze wszystkimi wydatkami, remontami i innymi, bieżącymi sprawami? Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie obowiązków zaufanej firmie.
W poprzednim wpisie omawialiśmy, kim jest zarządca nieruchomości i co trzeba zrobić, by spełniać obowiązki administratora budynku. Dziś pochylimy się nad szczegółami zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi oraz czym jest obsługa najmu. Zapraszamy!

Masz pytania?
Chcesz wiedzieć więcej?