Zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi

Wspieramy wspólnoty mieszkaniowe i poprawiamy jakość życia mieszkańców

Od lat zmieniamy życie mieszkańców wspólnot mieszkaniowych na lepsze. Tworzymy wyjątkowe społeczności, które trwale przyczyniają się do rozwoju miasta. Zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi nie skrywa przed nami żadnych tajemnic!

Dlaczego? Ponieważ zarządzamy wspólnotami mieszkaniowymi z troską, rozwagą i profesjonalizmem. Zwracamy szczególną uwagę na najwyższą jakość i przystępność usług zgodnie z naszymi podstawowymi wartościami: tradycją, odpowiedzialnością i stałym rozwojem. Dla nas zarządzanie wspólnotami to coś więcej niż praca – dbamy nie tylko o warunki bytowe mieszkańców, ale również o przyjazną, sąsiedzką atmosferę.

Zastosowaliśmy nowoczesny system do zarządzania nieruchomościami zwiększający wygodę działań i komunikację obu stron. Zminimalizowaliśmy jednocześnie trudności właścicieli w bieżącej obsłudze oraz sytuacje kryzysowe. Zarządzanie wspólnotami w Olsztynie z firmą Manez jest o wiele prostsze, gdyż o rozliczeniach i bieżących problemach można dowiedzieć się z każdego miejsca na Ziemi za pośrednictwem Internetu. Konto w Strefie Klienta pozwala współwłaścicielom nieruchomości na całodobowy dostęp do informacji i pełnej dokumentacji. Z firmą Manez zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi w Olsztynie jest płynne, szybkie i tanie.

Prowadzone przez nas zarządzanie wspólnotami nie jest oferowane jednak wyłącznie w Olsztynie. Gdzie jeszcze świadczymy nasze usługi? Zarządzamy wspólnotami mieszkaniowymi w Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim, Dobrym Mieście, Ostródzie oraz w Szczytnie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że opisywane zadanie nie należy do najprostszych, co jeszcze bardziej motywuje nas, by przykładać do niego więcej uwagi. Gwarantujemy, że proponowane usługi zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi wyróżniają się wysoką jakością.

Jak działamy?

Kompleksowa obsługa wspólnot mieszkaniowych

Zajmujemy się zarówno zakładaniem, jak i przejmowaniem wspólnot mieszkaniowych. Zaplecze i doświadczenie Manez pozwala na prowadzenie pełnego nadzoru nad najważniejszymi aspektami funkcjonowania wspólnot. Należy do nich weryfikacja stanu nieruchomości, prowadzenie wykazu lokali i ich właścicieli, nadzór opłat: podatków, ubezpieczenia i innych należności. Przygotowujemy zebrania właścicieli, reprezentujemy ich przed organami administracji samorządowej, odpowiadamy za przepływ informacji i sporządzanie sprawozdań. Tworzymy komfortowe warunki dla naszych mieszkańców.

Wsparcie techniczne i eksploatacyjne nieruchomości

Nieustannie zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo i komfort mieszkania w zarządzanych przez nas lokalach. Dlatego też dokładnie nadzorujemy kontrole techniczne i okresowe przeglądy urządzeń oraz instalacji. Na bieżąco usuwamy awarie, dbamy o czystość i porządek we wspólnych strefach. Zapewniamy dostawy mediów: energii elektrycznej, gazu, wody oraz odprowadzanie ścieków i odbiór śmieci. Zapewniamy przygotowanie niezbędnych remontów i tworzymy dialog między mieszkańcami a firmami wykonawczymi.

Usługi finansowo-księgowe

Nikt nie lubi tworzenia obszernych dokumentacji i nadmiernej biurokracji, dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców. Wykorzystujemy pełen zakres możliwości, aby rzetelnie prowadzić księgowość wspólnoty. Rozliczamy koszty utrzymania nieruchomości, zużytych mediów i remontów. Przygotowujemy plany gospodarcze i ich rozliczenia oraz przelewy i rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Sporządzamy roczne sprawozdania finansowe. Z nami nie trzeba być specjalistą finansowym!

Doradztwo

Możemy zaproponować dodatkowe usługi doradcze skierowane dla naszych klientów. Cały czas staramy się ułatwiać naszym mieszkańcom funkcjonowanie w skomplikowanym świecie nieruchomości. Dlatego możemy zadbać również o ustalenie i wprowadzenie procedur operacyjnych zgodnych z celami Właścicieli, przeanalizować oferty umowy o dostawy, prace remontowe, usługi związane z utrzymaniem nieruchomości oraz doradztwo w zakresie kosztów dotyczących nieruchomości. Oferujemy porady prawne i egzekwowanie gwarancji i rękojmi na części wspólnej nieruchomości.

Przejmowanie wspólnot mieszkaniowych

To nie lada wyzwanie i satysfakcja dla nas kiedy przejmujemy nowe wspólnoty mieszkaniowe. W procedurze przejęcia postępujemy według z góry ustalonej kolejności. Uzgadniamy z ustępującym zarządcą terminy przejęcia: nieruchomości, dokumentacji technicznej, i finansowo-administracyjnej oraz treść protokołu zdawczo- odbiorczego. Dodatkowo zawiadamiamy właściwe organa o zmianie zarządcy nieruchomości: Urząd Skarbowy, Główny Urząd Statystyczny, dostawców mediów i usług oraz właścicieli lokali.

Masz pytania?
Chcesz wiedzieć więcej?