Zarządzanie najmem

Oszczędzaj swój czas i stale zarabiaj

Dla właściciela mieszkania, który wynajął lokatorom swoje lokum, zarządzanie najmem może okazać się niezwykle trudne. W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie trudno znaleźć czas na nadzorowanie posiadanych nieruchomości, szczególnie gdy znajdują się one w wielu miejscowościach. Położenie geograficzne może znacznie utrudnić zarządzanie najmem i wynajmem. Zdarza się, że zarządca nieruchomości jest potrzebny niemalże natychmiast, lecz nie ma go w pobliżu. Jak więc dobrze zarządzać wynajmowanymi lokalami?

Zarządzanie najmem w Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim, Dobrym Mieście, Ostródzie czy Szczytnie może być kłopotliwe, jeżeli nie ma się doświadczenia w tej kwestii, dlatego możemy wyręczyć Cię w tym zadaniu. Jeżeli lubisz proste i bezpieczne rozwiązania, koniecznie zgłoś się do nas! Proponujemy innowacyjny system do wygodnego zarządzania nieruchomościami. Zajmiemy się od A do Z Twoimi posiadanymi własnościami, by skrócić czas oczekiwania na nowego najemcę. Oddając w nasze ręce zarządzanie najmem, zyskasz cenny czas, a także zaoszczędzisz pieniądze na skutecznym pozyskiwaniu nowych najmujących. Przekonaj się, jak obsługa najmu przez naszą firmę pomoże Ci w interesach!

Usługi zarządzania nieruchomością w Olsztynie i okolicach

Nie musisz znać się na prawie, finansach i podatkach, aby sprawnie zarządzać wynajmowaną nieruchomością. Wystarczy, że nam zaufasz, jak zrobiło to już setki zadowolonych klientów. Jako Twój zarządca nieruchomości dopilnujemy wszystkich niezbędnych formalności, byś nie musiał martwić się o posiadane budynki. Zajmiemy się kompleksowo opieką nad Twoim lokalem. Dla firmy Manzen, zarządzanie wynajmem to nie tylko zadbanie o dobre stosunki pomiędzy właścicielem lokalu a najemcą po podpisaniu umowy, ale także naprawa bieżących usterek i kompleksowe sprzątanie pomieszczeń. Dopilnujemy spraw prawno-finansowych, by zarządzanie najmem nie sprawiało Ci kłopotów na co dzień!

Jako firma, której specjalnością jest zarządzanie najmem oraz wynajmem, doskonale zdajemy sobie sprawę, że zadanie to nie należy do najprostszych. Właśnie dlatego, aby odciążyć dotychczasowego zarządcę nieruchomości, prowadzimy nasze usługi. Do powierzonych nam zadań zawsze podchodzimy z należytą starannością i sumiennością. Gwarantujemy, że korzystając z naszych usług, będziecie w pełni zadowoleni!

Poziom satysfakcji przy samodzielnej
obsłudze wynajmu nieruchomości

Zarządzanie najmem

Chcesz wiedzieć jak to się odbywa?

Krok po kroku pokażemy Ci jak kompleksowo i bezproblemowo obsługujemy każdy etap naszej współpracy.

zarządca nieruchomości Olsztyn

Poszukiwanie nieruchomości

Poszukujący nieruchomości muszą codziennie poświęcać czas na przeszukiwanie portali z ogłoszeniami. Często nie ma nic atrakcyjnego na rynku. My tworzymy własną bazę atrakcyjnych nieruchomości, które proponujemy inwestorom.

Zakup nieruchomości

Przygotowujemy niezbędną dokumentację oraz przeprowadzamy transakcję zakupu od A do Z.

Remont

Organizujemy usługi podwykonawców i projektantów, a także księgowość nadzorującą i rozliczającą prace remontowe.

Przygotowanie nieruchomości do wynajmu

Zajmujemy się doposażeniem wnętrz, które podnoszą walory estetyczne i dzięki temu również cenę nieruchomości.

Tworzenie oferty wynajmu

Przygotujemy profesjonalną sesję zdjęciową oraz angażujące opisy nieruchomości. Realizujemy działania home staging, które odkrywają i podkreślają zalety prezentowanego lokalu.

Optymalizacja podatkowa dochodu z najmu

Nasi specjaliści z dziedziny księgowości pomagają w doborze odpowiedniej opcji opodatkowania dochodów z najmu, co wykluczy nieprawidłowości oraz oszczędzi czas i wydatki.

Publikacja na portalach branżowych

Jako firma mamy stałe zlecenie na publikację ogłoszeń w większości komercyjnych portali ogłoszeniowych. Oferty zamieszczane są przez system dedykowany.

Sporządzanie bezpiecznej umowy najmu

Tworzymy umowy najmu oraz wszelkie potrzebne dokumenty, które są weryfikowane o aktualne przepisy prawa przez kancelarię prawną. Jest to ważne zabezpieczenie interesu właściciela, który nie musi być ekspertem z dziedziny prawa.

Prezentacja lokalu najemcy

Zajmujemy się prezentacją powierzonej nieruchomości potencjalnym najemcom w dogodnych dla nich terminach.

Weryfikacja wiarygodności najemcy

Sprawdzamy ich wiarygodność pod względem wypłacalności, co pozawala oszczędzić czas właściciela oraz wykluczyć sytuacje kryzysowe.

Dobór najemcy

Przeprowadzimy bezpieczną transakcję podpisu umowy z odpowiednim najemcą.

Wykonanie spisu wyposażenia i protokołu odbioru

Odpowiedni spis z natury oraz protokół oddania lokalu zabezpiecza właściciela przed nieprzewidzianymi konsekwencjami, dlatego wszystkie dane wprowadzamy do systemu widocznego dla właściciela. 

Przekazanie nieruchomości najemcom

To my przekazujemy klucze oraz dostęp do nieruchomości, bez potrzeby obecności właściciela.

Pozyskiwanie wynagrodzenia

Poprzez aplikację dostępny jest aktualny widok wpływów należności, nie ma potrzeby weryfikacji tradycyjnych przelewów bankowych na konto.

Usterka

Reagujemy na wszelkie awarie i usterki zgłaszane przez najemców.

Naprawa usterki

Współpracujemy ze sprawdzonymi firmami outsourcingowymi, które rozpoczynają działania niemal natychmiastowo.

Zawarcie polisy

Wykonujemy pełną usługę zawarcia umowy ubezpieczeniowej oraz pamiętamy o konieczności jej przedłużania, eliminując zaangażowanie właściciela w tej kwestii.

Zgłoszenie usterek ubezpieczycielowi

Informujemy firmy ubezpieczeniowe o zaistniałych usterkach i zniszczeniach.

Wypłata odszkodowania

Przeprowadzamy konieczne czynności w sprawie finalizacji wypłaty odszkodowania oraz przywrócenia użyteczności lokalu bez potrzeby angażowania właściciela.

Zakończenie umowy najmu

Po upływie czasu trwania umowy odbieramy nieruchomość, po wcześniejszym dokładnym sprawdzeniu jej stanu oraz wyposażenia. Podpisujemy protokół zdawczo-odbiorczy z ustępującym najemcą.

Sprzątanie

Po opuszczeniu lokalu przez najemcę zlecamy porządki oraz sprzątanie.

Drobne naprawy w lokalu

W razie potrzeby nadzorujemy przeprowadzenie drobnych napraw oraz konieczny serwis urządzeń.

Zeznanie roczne

Sporządzamy odpowiednie dokumenty rocznego zeznania podatkowego.

Archiwizacja dokumentów

Archiwizujemy całą dokumentację powstałą podczas trwania umowy z najemcą.

Masz pytania?
Chcesz wiedzieć więcej?